Poszukiwany / fot. Policja

W Tychach szukają fałszywego lekarza. Wyłudził pieniądze od mieszkańca, w sumie chodzi o 25 tys. zł na zastrzyki rzekomo ratujące życie jego syna i synowej.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą sprawę dotyczącą doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 25 tysięcy złotych. 

„W dniu 6 marca 2024 roku nieznany sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej podał się za lekarza i wyłudziø od pokrzywdzonego 25 tysięcy złotych na zastrzyki ratujące życie jego syna i synowej. Za zgodą prokuratora publikujemy uzyskany w ramach prowadzonych czynności wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze zdarzeniem” – informuje tyska policja. 

Reklama

Rysopis: mężczyzna w wieku około 30-35 lat, włosy jasne, szczupłej budowy ciała, ubrany w kurtkę koloru ciemnego, jasne spodnie, obuwie sportowe koloru niebieskiego.

Osoby, które wiedzą coś na temat kradzieży lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy aleja Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 00, 47 85 512 30 lub telefonem alarmowym 112.

Reklama