Wolontariat / fot. UM Tychy

W Tychach szukają wolontariuszy na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Rekrutacja już trwa.

Na stadionach w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach, 24 zespoły z całego globu przystąpią do trzytygodniowej rywalizacji, która wyłoni najlepszych z najlepszych. Do obsługi wydarzenia potrzebni są wolontariusze, konkretnie chodzi o osoby pełne energii i sportowej pasji, lubiące kontakt z ludźmi i nowe wyzwania oraz cechujące się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem.

– Wszelkie podsumowania wydarzeń sportowych pokazują, że to właśnie wolontariusze są najbardziej zaufanym wsparciem, u którego kibice najczęściej szukają pomocy. Ich otwarta postawa, życzliwość, zaangażowanie i uśmiech, jakim obdarzają wszystkich wokół, wznoszą każdą imprezę na wyższy poziom. Zawsze bardzo się cieszymy, gdy czujemy, że wolontariusze są integralną częścią naszych projektów – mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek.]

Aplikować mogą osoby pełnoletnie, które maj i czerwiec przyszłego roku są w stanie poświęcić na obsługę imprezy.  Aplikować należy w Programie Wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

Reklama

– Z wszystkich imprez, w których brałem udział, zabrałem do domu bagaż pełen cennych doświadczeń. Dziś trudno jest mi sobie wyobrazić lepszy sposób na inwestycję czasu, który poświęciłem na wolontariat. Spróbujcie sami, to może być przygoda Waszego życia – mówi jeden z wolontariuszy, Jakub Łatkiewicz.

– Zawsze cieszę się, gdy mogę uczestniczyć w wolontariacie. Jeśli już wiesz, że chcesz dołączyć do naszego pozytywnie zakręconego grona, gratuluję decyzji! – wtóruje mu Aleksandra Popielska.

Na wolontariuszy czeka szeroki wachlarz rzeczy, w których mogą się sprawdzić, od udzielania informacji na stadionach, dworcach i lotniskach, przez wsparcie osób z niepełnosprawnościami, animowanie kibiców na trybunach, pomoc w Biurze Prasowym czy w przeprowadzaniu ceremonii meczowych, po asystowanie zespołom w roli opiekuna i tłumacza.

Zapisy oraz szczegóły dotyczące wolontariatu dostępne są na www.laczynaspilka.pl/wolontariat

 

Reklama