Wodny Plac Zabaw na Paprocanach. Przetarg może opóźnić uruchomienie inwestycji? 1 czerwca ma zostać uruchomiony Wodny Plac Zabaw na Paprocanach, takie plany ma Urząd Miasta Tychy. Z tym, że przetarg na remont i naprawę inwestycji nie jest jeszcze rozstrzygnięty, a co za tym idzie prace w terenie jeszcze nie ruszyły, a miały być gotowe do połowy maja. Nie jest wykluczone, że przetarg w ogóle zostanie unieważniony. Czy  iasto zdąży przygotować obiekt do otwarcia na 1 czerwca?

– Wymieniona zostanie nawierzchnia oraz system uzdatniania wody – mówi nam Ewa Grudniok rzecznik Urzędu Miasta Tychy. To dwa zadania, które chcą wykonać dwie różne firmy.

Przebudowa komory technologicznej Wodnego Placu Zabaw, to inwestycja związana z uzdatnianiem wody, wyceniona została przez urzędników na nieco ponad 208 tys. zł. W postępowaniu zgłosiła się firma „RBB Baseny”, która wyceniła usługę na ponad 268 tys. zł.

Reklama

Drugie zadanie – wymiana nawierzchni według wyliczeń urzędu, to koszt 140 tys. zł, firma która zgłosiła się w postępowaniu „BELLSPORT”, chce ponad 184 tys. zł. Nie jest wykluczone, że magistrat unieważni postępowanie.

Docelowo Wodny Plac Zabaw ma zostać otwarty 1 czerwca. Przetarg na prace przy inwestycji nie jest jeszcze rozstrzygnięty. W razie jego unieważnienia, a to jest bardzo możliwe – jak poinformowała nas Ewa Grudniok, zostanie ogłoszony kolejny. Urzędnicy chcą zdąrzyć z pracami przed 1 czerwca.

Czy się uda? Czas pokaże, na razie miasto deklaruje, że 1 czerwca zostanie uruchomiony Wodny Plac Zabaw.

Reklama