Wodny Plac Zabaw nie na Dzień Dziecka w Tychach. Niestety, maluchy będą musiały poczekać na swoją ulubioną atrakcję na Paprocanach. Jak dowiedział się portal Tychy24.net Wodny Plac Zabaw nie zostanie uruchomiony na początku czerwca.

Jak wcześniej informowaliśmy, miasto chciało uruchomić Wodny Plac Zabaw 1 czerwca, ale wcześniej przeprowadzano przetarg na remont obiektu. – Wymieniona zostanie nawierzchnia oraz system uzdatniania wody – mówiła nam Ewa Grudniok,rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Przetarg ostatecznie unieważniono i jak się dowiedzieliśmy od dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach Marcina Staniczka, kolejny ma zostać zorganizowany we wrześniu, po sezonie. Tak aby nie blokować Wodnego Placu Zabaw, który w czasie przeprowadzania remontów byłby wyłączony z użytku.

Reklama

Dzieci muszą poczekać

To jednak nie oznacza, że obiekt zostanie uruchomiony 1 czerwca. W zeszłym roku ruszył dokładnie w sobotę 3 czerwca. W tym roku niestety Wodny Plac Zabaw jak dobrze pójdzie zostanie uruchomiony w połowie czerwca, najpóźniej mówi się o 20 czerwca. Wcześniej mają zostać uruchomione sąsiadujące z wodnym placem natryski.

Obiekt powstał w 2011 roku, rok później został doceniony przez portal „Flavorwire” jako jeden z najbardziej niezwykłych placów zabaw na świecie.  Znalazł się w gronie 15 innych placów m.in. ze Szwecji, Japonii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Chin.

Poniżej film przedstawiający powstawanie inwestycji w Tychach.

Reklama