Wodny Plac Zabaw, rolkostrada i kino plenerowe. Miasto Tychy w najbliższych tygodniach ruszy z konsultacjami społecznymi w sprawie zagospodarowania Parku Jaworek w Tychach. Odnośnie planów miasta w tej sprawie informowaliśmy na początku roku. W tym rejonie planuje się m.in. drugi Wodny Plac Zabaw, podobny do inwestycji, która obecnie funkcjonuje na Paprocanach.

To mieszkańcy okolicznych terenów wypowiedzą się, czy zgadzają się na zagospodarowanie Parku Jaworek w ten sposób. Wiadomo, że miasto chce tam stworzyć Wodny Plac Zabaw, ale również rolkostradę i być może sezonowe kino plenerowe. Obecnie już funkcjonuje tam skatepark oraz plac zabaw.

Konsultacje odbędą się być może zaraz po wyborach, żeby tego tematu nie wtłaczać w okres kampanii.

Reklama

– Do tej pory mieszkańcy nie powiedzieli nie – mówi Miłosz Stec, wiceprezydent Tychów. Wiadomo, że części mieszkańców sąsiadujących ze skateparkiem ta inwestycja nie odpowiada. – Na pewno będziemy chcieli zaproponować rozwiązania, które te uciążliwości zmniejszą – stwierdził Stec.

Bariera przed hałasem

W Parku Jaworek planowana jest m.in. rolkostrada, wzdłuż której nasadzona zieleń ma oddzielać bloki od miejsca zabawy. Ma też stanowić naturalną osłonę przed hałasem.

– Chcielibyśmy zrobić coś praktycznego, coś na co mieszkańcy czekają, ale zasada jest taka, nie chcielibyśmy żeby to się odbyło pogorszeniem życia sąsiadujących mieszkańców – deklarował wiceprezydent.

W planach jest też stworzenie kina plenerowego z wykorzystaniem górki na osiedlu K. Kino miałoby być sezonowe.

– Wszystko będzie konsultowane – zaznacza w rozmowie z nami Stec. Teren ma zostać zrewitalizowany w przeciągu 2-3 lat.

Reklama