Przedszkoliada w Tychach / fot. Przedszkoliada.pl

Za nami Przedszkoliada w Tychach. W Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Tychach odbyły się kolejne imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym GKS Tychy, TKS Tychy, Tychy Falcons.

Reklama

– Bawię się super, dzieci mają świetny humor. Rośnie w nich duch sportu, więc jestem pełen podziwu. W Tychach nie ma wielu wydarzeń dla dzieci, więc ta praca z dziećmi jest budująca – powiedział Olaf Sygiet, futbolista drużyny Tychy Falcons.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Tychach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Reklama