Zaczynają się od 10 zł. Ceny biletów na młodzieżowy mundial w Tychach nie będą wygórowane. W dniach 23 maja do 15 czerwca w Polsce będą odbywać się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do lat 20. Turniej rozegrany zostanie na sześciu polskich stadionach: w Tychach, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie i Łodzi. Mieszkańcy Tychów będą mogli obejrzeć u siebie 7 spotkań, w tym jeden mecz ćwierćfinałowy.

Bilety na pierwszy w historii turniej FIFA na polskiej ziemi będą dostępne od 26 lutego (w przedsprzedaży i od 7 marca w regularnej sprzedaży) w dwóch kategoriach. Wstęp na mecze fazy grupowej i 1/8 finału w kategorii I kosztować będzie 20 zł, a w kategorii II 10 zł. W przypadku wejściówek na spotkania ćwierćfinałowe, półfinał oraz mecz o trzecie miejsce ceny wyniosą odpowiednio 30 i 20 zł. Bilety na mecz finałowy kosztować mają 40 zł w kat I i 30 zł w kat. II. Jedyna oficjalna platforma do zakupu wejściówek będzie dostępna pod tym adresem.

– Finały Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to jedno z największych futbolowych wydarzeń. Poprzednie edycje turnieju wykreowały wielu wybitnych piłkarzy, a świat po raz pierwszy usłyszał o takich nazwiskach jak Messi, Maradona, Iniesta, Griezmann, Salah czy Pique. Do Polski przyjadą najlepsi piłkarze młodego pokolenia ze wszystkich kontynentów. Wśród nich z pewnością znajdą się przyszłe gwiazdy światowego formatu. To dla kibiców wspaniała okazja, by zobaczyć tych zawodników na własne oczy, oczarować się ich talentem i już bardzo wysokimi umiejętnościami. Chcemy, by trybuny naszych stadionów wypełniły się kibicami. Do wysokiej frekwencji z pewnością przyczynią się atrakcyjne ceny biletów, mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Reklama

24 lutego, w Gdyni odbędzie się losowanie grup finałowych. Oficjalnym partnerem turnieju jest VISA, stąd już 26 lutego, od godziny 12:00, do 5 marca, do godziny 12:00 będzie prowadzona przedsprzedaż biletów ale tylko dla posiadaczy kart Visa.

Począwszy od 7 marca, od 12:00, aż do meczu finałowego, 15 czerwca prowadzona będzie regularna sprzedaż, a fani będą mogli aplikować po bilety na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Kibice będą mogli “wydrukować w domu” wejściówki, co oznacza, że każdy kto nabędzie bilety na platformie FIFA.com/tickets/U20WC dostanie je w formie elektronicznej, co umożliwi ich wydrukowanie w formacie A4. Każdy bilet będzie zawierał unikalny kod, który będzie sprawdzany przy wejściu na stadion.

Na stadionach nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek.

Poza Polską, która jest gospodarzem imprezy, do turnieju zakwalifikowały się: Arabia Saudyjska, Argentyna,  Ekwador, Francja, Honduras,  Japonia, Katar, Kolumbia, Korea Południowa, Mali, Meksyk, Nigeria, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama Portugalia, RPA, Senegal, Tahiti, Ukraina, Urugwaj, USA i Włochy.

Reklama