Ulica Dzwonkowa zamknięta /fot. MZUiM Tychy

Zamknęli 0,5 km drogi w Tychach. Wyznaczono objazdy dla inwestycji wartej 6,5 mln zł. Chodzi o kolejny etap przebudowy ulicy Dzwonkowej w Tychach. Obecnie wyłączony z ruchu jest fragment od ulicy Cmentarnej do ul. Za Drogą.

W ramach przebudowy, ulica Dzwonkowa na kilometrowym odcinku zostanie poszerzona, pojawi się też nowe odwodnienie i oświetlenie, chodniki i miejsca parkingowego. W sumie tych będzie 24, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.

Pojawią się też progi zwalniające, a przejścia dla pieszych zostaną wyniesione.

Reklama

Aktualnie zamknięta

Ulica Dzwonkowa obecnie została zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Cmentarną a skrzyżowaniem z ul. Za Drogą. Ten odcinek zostanie wydłużony do ulicy Krokusów – o tym dopiero będzie informował tyski MZUiM. Cała inwestycja ma być gotowa jeszcze w 2020 roku, ma kosztować około 6,5 mln zł.

Objazdy wyznaczono ulicą Jaskrów. Wprowadzono następujące zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 131 i L.

– w kierunku Tychy Marii Konopnickiej: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
– Linia 131 w kierunku Tychy Sportowa: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół autobus pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
– Linia L w kierunku Tychy Czułów Narcyzów: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica, autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
– Linia L w kierunku Tychy Barwna Cmentarz: autobus, po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kosciół, pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.

Reklama