Zapowiadane baseny otwarte w Tychach ciągle w planach miasta. Najpierw prezydent Tychów zapowiadał basen otwarty na osiedlu A, następnie pojawiła się informacja na temat planowanego obiektu przy Wodnym Parku Tychy. Na oba jeszcze poczekamy.

Na prace w ramach basenu na osiedlu A w tym roku miasto nie ma pieniędzy. Jak dowiedział się portal Tychy24.net, takie pieniądze mogą się znaleźć najwcześniej w przyszłorocznym budżecie. O ile. Ewentualny obiekt ma być zrealizowany jeszcze w tej kadencji tzn. do 2023 roku.

Otwarty basen to przejęta przez prezydenta Tychów obietnica wyborcza tyskiej opozycji. Kilka lat temu głośno mówiło się o pomyśle budowy takiego obiektu na Paprocanach, ale to miało być technicznie drogie do wykonania, a dodatkowo generowałoby większy ruch w rejonie i tak obleganego ośrodka wypoczynkowego.

Reklama

Basen otwarty ma też powstać w rejonie Wodnego Parku Tychy przy ulica Sikorskiego. Z informacji uzyskanych w Urzędzie Miasta Tychy, spółka zarządzająca parkiem wodnym ma nabyć od miasta teren, na którym ostatecznie ma powstać otwarty basen.

W sierpniu ubiegłego roku miasto podało, że w rejonie wodnego parku powstanie basen otwarty wraz z taflą lodowiska.

– Szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji i zdecydowaliśmy o stworzeniu układu dipolowego tzn. wykorzystaniu synergii chłodu (lodowisko) i ciepła (basen), co pozwoli nam osiągnąć  maksymalny efekt energetyczny – mówił wtedy Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Wtedy też zapowiedziano rozbudowę aquaparku o zewnętrzne sauny.

Reklama