Odśnieżanie w Tychach na al. Niepodległości / fot. Tychy24.net

Mieszkańcy zgłaszają potrzebę odśnieżania w Tychach, choć dzisiaj wpłynęło raptem kilkanaście takich zgłoszeń. Przypominamy, że działa całodobowy numer telefonu, gdzie należy dzwonić w sprawie odśnieżania, choć niekoniecznie akurat naszą ulicę, chodnik czy drogę odśnieży właśnie miasto – bo część należy do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Dzisiaj tylko do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów mieszkańcy zgłaszali dokładnie 5 przypadków potrzeby odśnieżania chodników i ulic.

Przypomnijmy, że pod numerem telefonu 501-46-42-46 pracownicy MZUiM pełnią całodobowe dyżury, przyjmując zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostkę. Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podejmowana jest interwencja. Pamiętajmy jednak, że warunki na drogach są trudne. Kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność, podobnie jak piesi” – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama

Jak co roku pracę wszystkich służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg koordynuje Miejski Ośrodek Dyspozycyjny mieszczący się przy Straży Miejskiej. Tam wpłynęło dokładnie 7 zgłoszeń – w tym 6 dotyczących chodników. Wszelkie uwagi można zgłaszać na ogólnodostępne, całodobowe numery telefonów: linia bezpłatna 986 oraz linia płatna: 32/776-39-86.

Miasto w tym roku zabezpieczyło na potrzeby Akcji Zima 1900 ton soli i 1600 ton piasku, dysponuje do tego 12 pługo-piaskarkami, 18 ciągnikami z pługami i rozrzutnikiem, a także 6 trzyosobowymi brygadami do ręcznego odśnieżania.

Reklama