Zlot Food Trucków w Tychach i rozpaczliwa promocja przed wyborami? W Tychach trwa zlot Food Trucków. Do niedzieli na Placu Baczyńskiego będzie można zjeść coś z samochodów. Zlot to też etap walki o życie Inicjatywy Tyskiej, zaplecza politycznego prezydenta Tychów. Ten, ma podobno wystawić dwie listy wyborcze do Rady Miasta Tychy. – Jedną Inicjatywy, drugą Komitetu Andrzeja Dziuby  – mówią nam nieoficjalnie źródła bliskie prezydentowi miasta.

Modę na samochody z jedzeniem nieco nachalnie wykorzystała Inicjatywa Tyska, zaplecze polityczne prezydenta Tychów. Na ulotkach, które trafiły do mieszkańców widać najpierw ogromne logo Inicjatywy, a następnie napis „Tychy Dobre Miejsce dla Mieszkańców”, dalej logo „Żarciowozów”, gdzie sprawny poszukiwacz dowie się, że chodzi o zlot Food Trucków. Niefortunnie napis „Tychy Dobre Miejsce dla mieszkańców” sąsiaduje z czaszką z logo „Żarciowozów”, co jest nieco zabawne.

Dzisiaj Food Trucki na Placu Baczyńskiego pojawią się od 12.00-22.00, w niedzielę od 12.00-20.00.

Reklama
Ulotka rozdawana mieszkańcom

Trudne chwile dla KIT-u

Klub Inicjatywy Tyskiej (KIT) razem z PO rządzi Tychami, dając Andrzejowi Dziubie większość głosów w Radzie Miasta Tychy. Co prezydent chce, to przegłosują. Od kilku miesięcy w środowisku tyskich radnych mówi się, że prezydent Tychów, wystawi swój komitet – Andrzeja Dziuby oraz osobno Inicjatywę Tyską w wyborach do Rady Miasta Tychy.

Na obecnych radnych Inicjatywy Tyskiej padł blady strach. – Ugrupowanie jest mało rozpoznawalne, przez co w wyborach może się to skończyć katastrofą – mówi nam osoba znająca kulisy sprawy. Obecni radni KIT weszli do rady jako właśnie KWW Prezydenta Andrzeja Dziuby.

Dla prezydenta Tychów sytuacja jest wygodna. W razie podziału i wystawienia komitetu pod swoim nazwiskiem, ludzie, których chce wprowadzić Dziuba, przynajmniej w części wejdą do Rady Miasta. Inicjatywę Tyską mało kto kojarzy i wraz nią mają przepaść ludzie, których prezydencka łaska, a co za tym idzie popularność opuściła. Z drugiej strony, gdyby KIT wypromował się przed wyborami na tyle, żeby jednak wejść do Rady Miasta Tychy, to prezydent zyskuje kolejne wierne głosy.

Reklama