Pies o imieniu Bezan / fot. Schronisko dla Zwierząt w Tychach

Znajdą się pieniądze na remont i rozbudowę Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. Jak wcześniej informowaliśmy miasto chce wybudować nowy wybieg dla psów, zmodernizować stary oraz wyremontować ogrodzenie kociarni. Na wszystkie trzy zadania złożono po kilka ofert w postępowaniu przetargowym, ale wszystkie opiewały na wyższe kwoty niż te, które pierwotnie chciało zapłacić miasto. Jak się dowiedzieliśmy, pieniądze się znajdą.

– Remonty w schronisku są konieczne – dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Tychy. – Realizujemy wiele inwestycji z myślą mieszkańcach, ale troszczymy się też o czworonogi dlatego środki na realizację tych inwestycji znajdą się w budżecie gminy – wyjaśnia Ewa Grudniok z tyskiego magistratu.

W sumie planowane inwestycje w schronisku podzielono na trzy zadania. Pierwsze zadanie obejmowało budowę wybiegu dla zwierząt od strony wschodniej wraz z pracami towarzyszącymi. Miasto oszacowało koszt na nieco ponad 181 tys. zł brutto, natomiast wpłynęło 6 ofert od nieco ponad 188 tys. zł do ponad 233 tys. zł.

Reklama

Drugie zadanie tj. modernizacja wybiegu dla psów od strony południowej (podzielenie go na mniejsze) według obliczeń magistratu miała kosztować 56 tys. zł brutto, zgłoszone trzy oferty opiewały na kwotę od 115 tys. zł do nawet nieco ponad 147 tys. zł brutto.

Ostatecznie, trzecie zadanie to modernizacja ogrodzenia kociarni. Remont oszacowano na 15 tys. zł brutto, natomiast oferty, które wpłynęły oscylowały od 25 do niespełna 80 tys. zł.

Reklama