Al. Niepodległości - korek przy wiadukcie na DK1 / fot. Tychy24.net

Znowu utrudnienia na wiadukcie przy straży pożarnej w Tychach. Do końca maja korki na DK1. Początek drugiego etapu napraw gwarancyjnych rozpocznie się 20 kwietnia. Prace będą wykonywane na zjazdowej i wjazdowej łącznicy wiaduktu z centrum miasta oraz na jednym pasie DK1 w kierunku Bielska-Białej.

– Jezdnia w kierunku Bielska-Białej zostanie zawężona z dwóch do jednego pasa, a obie łącznice od strony zachodniej (centrum miasta) zostaną zamknięte. Tym samym od strony Katowic nie będzie można zjechać na al. Niepodległości oraz z centrum miasta nie będzie można wyjechać w kierunku Bielska Białej. Na jezdni w kierunku Katowic roboty nie będą prowadzone – całość prac wykonano w ramach pierwszego etapu naprawy – wyjaśnia Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

W ramach naprawy przebudowane zostaną warstwy konstrukcyjne drogi oraz układana będzie nowa nawierzchnia bitumiczna.  Planowo utrudnienia potrwają do końca maja.

Reklama

– Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności – dodaje Arkadiusz Bąk.

Wszystkie koszty z tytułu naprawy poniesie wykonawca odpowiedzialny za przeprowadzoną przed 6 laty przebudowę tyskiego odcinka DK1/DK86, firma Polimex Mostostal S.A.

Reklama