Wodny Plac Zabaw w Tychach / fot. Tychy24.net

Dzień dziecka w Tychach. Będzie się sporo działo – uruchomią Wodny Plac Zabaw na Paprocanach. Będą też konkursy, warsztaty i zawody sportowe, a także wiele innych atrakcji. W sumie w Tychach dzieci świętowanie rozpoczynają już dzisiaj. 

Wodny Plac Zabaw będzie czynny codziennie od godziny 10.00 do godziny 18.00. Wieczorem, jak co roku zamieni się w oświetloną fontannę.

1 czerwca w pobliżu placu zabaw odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

– Zapraszamy od godziny 14.00, w programie m.in. tory przeszkód, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy – wymienia Marcin Staniczek, dyrektor MOSiR w Tychach.

Impreza na Paprocanach potrwa do godziny 17.00.  Na Paprocanach odbędzie się także Trójkolorowy Dzień Dziecka.

– Od godz. 12:00 na dzieci będą czekały  atrakcje m.in. dmuchańce, boiska mobilne, bramka celnościowa. Ponadto zaplanowano gry w piłkarzyki stołowe, kapsle, piłkę nożną (boisko sztuczne, boisko mobilne). Zawody urozmaicą konkurs strzelecki oraz konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, a dla wszystkich uczestników mała niespodzianka- zachęcają organizatorzy: Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy „Tyski Fan” oraz MOSIR Tychy

Miejskie Centrum Kultury już dziś – dzień przed Dniem Dziecka ( 31 maja)  zaprasza na  „Zdrowy i słodki Dzień Dziecka w MCK”.

Od godz. 15:00 – 19:00 ogród Miejskiego Centrum Kultury zamieni się w krainę słodkości.

– Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w warsztatach nauki gry w japońską grę – zręcznościową KENDAMA, zajęciach kulinarnych, plastycznych, spotkanie z pszczelarzem, dietetykiem i harcerzami- mówi Paweł Drzewiecki, dyrektor MCK w Tychach.

W programie także akcja: Wymiana Zabawek, w której będzie można wymienić zabawki, którymi dzieci już się nie bawią na inne. Można przynosić wszelkie – czyste i zdatne do dalszej zabawy – klocki, książki, samochody, lalki, gry, sanki, rolki, hulajnogi etc. ZAPISY prosimy wysyłać na: agata.nosal@mck.tychy.pl

O 16:00 wystąpi Teatr Lalek w spektaklu „Skrzat” ,  a po nim zaplanowano artystyczno–sportowe prezentacje najmłodszych tyszan.  O godz. 18:00 Teatr Punctum w spektakl „Jaś i Małgosia” (obowiązują zapisy agata.nosal@mck.tychy.pl)

Partnerzy wydarzenia: MDK 1 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, MDK 2 Tychy, Szkoła Muzyczna Suzuki, Fundacja jemyeko.pl

1 czerwca o godz. 11.00 Pasaż Kultury Andromeda zaprasza z kolei na Dzień Dziecka w Krainie Muzyki.

– Dzieci spróbują zagrać i zaśpiewać piosenki z akompaniamentem instrumentów muzycznych takich jak: bum bum rurki, marakasy, tamburyna, bębenki. Przedstawione zostaną piosenki z różnych bajek dobrze dzieciom znanych i tych mniej nieznanych. Ale jakie to piosenki i bajki? To pozostanie niespodzianką – mówią organizatorzy.

Wstęp wolny.

1 czerwca o godz. 16.00 w Teatrze Małym Koziołek Matołek – Teatru Banialuka z Bielska Białej. Bilety na to przedstawienie dostępne są w kasie teatru.

Kolejne atrakcje dla dzieci czekają na os. K.  Dzień Dziecka na Ryneczku os. K odbędzie się 15.00 do 19.00 i jest organizowany Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tychy na rok 2019. Na dzieci czekać będzie w tym dniu dmuchaniec, animacje, bańki mydlane, fotobudka, wata cukrowa.

– Zapraszamy mieszkańców os. K, L i Cztery Pory Roku i nie tylko – mówią organizatorzy.

W ramach Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tychy na rok 2019 odbędzie się także Dzień Dziecka na Czułowie, organizowany tydzień później – 7 czerwca  (piątek) w godz. 16:00- 19:00 na Placu K. Ryguły przy ul. Narcyzów 24 w Czułowie.

Komentarze