Posterunek policji w Tychach / fot. Policja

Objęty kwarantanną tyszanin poszedł na zakupy. Grozi mu 30 tys. grzywny. Jak się okazało, w trakcie kontroli przeprowadzanej przez tyskich policjantów mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania.

Sytuacja miała miejsce w sobotę. Dzielnicowy poszedł do jednego z mieszkań na osiedlu „B”, w którym powinna przebywać osoba objęta kwarantanną domową.

– Na miejscu zastał mężczyznę, który zgodnie z zaleceniami przebywał na kwarantannie w swoim mieszkaniu. Tego samego dnia policjanci ponownie sprawdzili, czy mężczyzna przestrzega zasad domowej kwarantanny. Niestety, tym razem nie było go pod wskazanym adresem – mówi Agnieszka Semik z tyskiej policji. – Mundurowi szybko ustalili, że… wybrał się do sklepu na zakupy. Teraz mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie – dodaje.

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi grzywna do wysokości nawet 30 tys. zł. O tym jak mocno zostanie ukarany mężczyzna zdecyduje tyski sanepid.

Przypomnijmy, COVID19 jest bardzo zaraźliwą chorobą i bardzo niebezpieczną dla osób starszych i schorowanych. W przypadku rozniesienia się po całej populacji, w krótkim czasie paraliżuje system opieki zdrowotnej. Obecnie we Włoszech i Hiszpanii umiera po kilkaset osób dziennie.

W Tychach w kwarantannie przebywa 371 osób.

Komentarze