Od środy utrudnienia na kolejnych 3 skrzyżowaniach w Tychach. To trudny czas dla kierowców w Tychach, bo trwają prace nad Inteligentnym Systemem Zarządzania i Sterowania Ruchem (ITS). To jedna z głównych inwestycji w na terenie miasta, która docelowo ma usprawnić komunikację na terenie Tychów. Przebudowanych zostanie w sumie 40 skrzyżowań w ramach ITS.

Od środy 16 września ekipy drogowe zaczną roboty na trzech kolejnych skrzyżowaniach: ulic Mikołowskiej z Powstańców, Mikołowskiej z Katowicką i Oświęcimską oraz Stoczniowców z Konecznego.

„W tych miejscach należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków” – apeluje Agnieszka Kijas z MZUiM.

Dotychczas w ramach ITS pracami objęto 4 skrzyżowania: Budowlanych-Begonii (Hotelowiec), Budowlanych-Burschego-Gliczańska, Mikołowska-wyjazd z Browaru oraz Katowicka-Grabowa-Jesionowa. Przebudowa objęła także skrzyżowanie na przejściu dla pieszych na ul. Edukacji w rejonie skrzyżowania z ul. Fitelberga.