Szpital Wojewódzki w Tychach wstrzymał przyjęcia pacjentów. Również kobiet w ciąży, które powinny szukać pomocy medycznej w innych placówka w regionie.

Komunikat w sprawie przyjęć do szpitala placówka opublikowała na Facebooku.

– Wstrzymane są wszystkie przyjęcia do szpitala, także kobiet w ciąży i zgłaszających się do porodu. Prosimy o kierowanie się do okolicznych szpitali – poinformował szpital.

Nie tylko wstrzymano przyjęcia do szpitala, ale także ewentualne badania diagnostyczne, które wcześniej były zaplanowane. W poniedziałek pacjenci szpitala mają zostać przeniesieni – dzisiaj (według stanu na godzinę 15.00) znajdowało się tam około 150 pacjentów. Część osób, które mogą zostać wypisane ze względu na dobry stan zdrowia, będzie wypisane, inne natomiast mają zostać przetransportowane do pobliskich placówek medycznych, poinformowała Tychy24.net Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik spółki Megrez.

Na razie nie wiadomo, co z odbiorem wyników wcześniej przeprowadzonych badań. Szpital ma wydać komunikat w tej sprawie w poniedziałek.

Wcześniej zdecydowano o przeniesieniu opieki nocnej i świątecznej w rejon przychodni przyszpitalnych. Tam gdzie świadczono tego typu opiekę przed przeniesieniem w okolice Izby Przyjęć, która obecnie jest zamknięta.

Tyska placówka decyzją Ministerstwa Zdrowia ma zostać przekształcona w szpital zakaźny, w związku z koronawirusem. Od jutro ma przyjmować już tylko pacjentów „zakaźnych”.

Komentarze