Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Uwaga – zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki w Szpitalu Wojewódzkim. Wraca to co było kiedyś, a przynajmniej część z tego. Osoby dorosłe teraz pomocy medycznej szukać powinny przy Izbie Przyjęć. Lokalizacja ta sama co Izba, ale mają to być działające obok siebie osobne byty z różnym personelem. 

Izba Przyjęć to miejsce, gdzie docelowo ludzie szukali pomocy medycznej, przez lata byli odsyłani do poradni nocnej i świątecznej na tyły szpitala. Od dzisiaj tj. 1 października świadczenia znowu będą udzielane na terenie Izby Przyjęć Szpitala Wojewódzkiego.

Numer telefonu do poradni (32) 325 52 03 nie ulegnie zmianie.

– W dotychczasowych pomieszczeniach poradni nadal znajdować się będzie punkt pobrań Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej. Kontakt telefoniczny z punktem możliwy jest pod numerem (32) 325 53 11 – poinformowała Małgorzata Jędrzejczyk ze spółki Megrez.

Z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pacjent może skorzystać po godzinie 18.00 do 8.00 rano dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne i udzielane bez skierowania. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki.

Dzieci nadal przyjmowane są w Szpitalu Miejskim przy ulicy Cichej.

Komentarze

Reklama