Stara lalka / fot. Pixabay.com

1400 mieszkańców skorzystało z pomocy żywnościowej w Tychach. W sumie od stycznia do końca września 2021 roku mieszkańcom Tychów wydano 71 483 kg bezpłatnej żywności. 

Wartość żywności, która trafiła do mieszkańców miasta to ponad 350 tys. zł. Żywność wydawana była w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. W Tychach magazyn żywnościowy prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska na ulicy Norwida 2.

To pomoc dla ludzi, którzy znajdowali się w najtrudniejszej sytuacji – dotkniętych ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością czy ciężką lub długotrwałą chorobą. Potrzebujących do magazynu kierował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach. 

Reklama

„W obecnej edycji projektu było to 1400 osób, w tym między innymi 342 osoby niepełnosprawne, 495 dzieci” – mówi Bartłomiej Szymczyk, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska.

W Tychach wydawane były następujące produkty: makaron, ryż, kasza, mleko UHT, ser, groszek z marchewką,  koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, filet z makreli, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, cukier biały, olej rzepakowy, buraczki wiórki, pasztet drobiowy, fasolka po bretońsku, miód, płatki owsiane, kawa zbożowa, mus jabłkowy.

Wartość wydanej żywności to 352 tysiące złotych. Funkcjonowanie magazynu finansowane jest ze środków Urzędu Miasta Tychy.

Reklama