Parking przy ulicy Dąbrowskiego / fot. UM Tychy

4 oferty na zrobienie z parkingu na ulicy Dąbrowskiego strefy rekreacji. Wśród nich jest jedna, która mieści się w założeniach budżetowych miasta. Inwestycja prawdopodobnie zostanie zrealizowana, obecnie jeszcze oficjalnie nie rozstrzygnięto przetargu.

Do miasta wpłynęły 4 oferty na przekształcenie parkingu przy ulicy Dąbrowskiego w strefę rekreacji. Parking znajduje się nieopodal siedziby Poczty Polskiej.

„Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci, zielnika miejskiego z donicami do uprawy ziół oraz montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, leżaki, stojaki rowerowe czy kosze na śmieci. Wszystko to otoczone będzie trawnikami, rabatami z nasadzeniami, trawami ozdobnymi i łąką kwietną. Zasadzone zostaną również drzewa. W ramach inwestycji zaplanowano również wykonanie koncepcji dla strefy przeznaczonej pod obiekty gastronomiczne” – wylicza tyski magistrat.

Reklama

Wykonawcy chcieli nawet 2,9 mln zł

Miasto na inwestycję chciało przeznaczyć niespełna 1,5 mln zł. Oferty, które wpłynęły do magistratu opiewają na kwoty od ponad 1,1 mln zł do przeszło 2,9 mln zł.

Najtańszą ofertę na nieco ponad 1,1 mln zł złożyła firma Kamil Sikora WELDSTRADE z Wieniawy. Kolejną była Marcin Gajda Architektura Krajobrazu za ponad 1,8 mln zł, CELMAR sp. z o.o. ponad 2,4 mln zł oraz TENSIT sp. z o.o. za 2,9 mln zł.

 

Reklama