Karlina Naja przyjmująca symboliczny czek / fot. UM Tychy / Kamil Pesztat

50 tys. zł nagrody. Karolina Naja nagrodzona przez miasto Tychy. Nagrodę wybitnej kajakarce i medalistce olimpijskiej wręczył prezydent Tychów, Andrzej Dziuba na sesji Rady Miasta Tychy.

To nagroda za dwa medale olimpijskie, które zdobyła podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Karolina Naja – brązowa medalistka olimpijska z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016), sześciokrotna medalistka mistrzostw świata i pięciokrotna medalistka mistrzostw Europy. Do tej imponującej kolekcji trofeów w tym roku dołożyła dwa kolejne medale: srebrny oraz brązowy medal XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Reklama

„Jako ktoś kto uprawiał sport wiem doskonale, jak ciężko jest utrzymać pewien poziom. A Karolina – nie dość, że to już trzecia Olimpiada – to jeszcze podniosła tą poprzeczkę, bo zdobyła przecież srebro po dwóch brązowych medalach i to jest coś niezwykłego. Jest to coś co wymaga uhonorowania, co jest powodem do naszej dumy” – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. „Zawsze tego typu spotkania z wybitnymi ludźmi przynoszą ten dreszczyk emocji, bo to jest rozmowa również o przyszłości – taką miałem przyjemność odbyć z Karoliną dziś i wiem, że szykuje się do następnej Olimpiady, więc pewnie będą następne sukcesy i kolejne okazje do spotkań. Wszyscy w Tychach bardzo jej kibicujemy” – dodaje.

Karlina Naja nie pierwszy raz jest nagradzana przez miasto Tychy. W 2012 roku otrzymała od miasta i sponsorów Fiata 500, cztery lata później prezentem była Lancia. Teraz czek na 50 tys. złotych.

Wiosną planowane jest także na Paprocanach spotkanie Karoliny Naji z mieszkańcami rodzinnego miasta.

Reklama