Interwencja w Tychach / fot. Policja

84 interwencje w Tychach podczas świątecznego weekendu. Jak karał sanepid? Tyska policja poinformowała o interwencjach na terenie miasta. Większość zakończyła się pouczeniami.

W sumie 84 interwencje w trakcie świątecznego długiego weekendu miały miejsce w Tychach. Potwierdzono 64, które zakończyły się 87 pouczeniami i 11 mandatami karnymi. Te nakładano w związku z zakazem gromadzenia się i przemieszczania.

– Jedna z interwencji dotyczyła nieletniego mieszkańca miasta, który postanowił wyjść z domu pomimo zakazu rodzica. W związku z tym, realizując zadania dotyczące minimalizowania zagrożeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, policjanci z Zespołu ds. Przestępczości Nieletnich tyskiej komendy sprawdzali miejsca, gdzie może grupować się młodzież. Ostatecznie nastolatek wrócił do domu, a sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja w tej sprawie trafi do Sądu Rodzinnego – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

W Tychach też jeden z mieszkańców opuścił kwarantannę i jeździł taksówką po mieście. W sumie do tej pory sanepid w Tychach nałożył kary wysokości ponad 80 tys. zł. Swoim działaniem obejmuje także powiaty mikołowski, bieruńsko-lędziński i pszczyński.

Tylko w świąteczny poniedziałek sanepidy na śląsku nałożyły na łamiących zakazy 115 kar na łączną kwotę ponad 600 tys. zł.

Reklama