Seniorka / fot. mat. pras.

84-latka z Tychów straciła oszczędności całego życia, po tym jak wpuściła do domu oszusta. Ten ukradł kobiecie 45 tys. zł.

Do kradzieży doszło 28 grudnia na ulicy Czereśniowej w Tychach. – Nieznany sprawca podając się za pracownika administracji z mieszkania dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 45,000 zł – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Tyska policja apeluje do osób starszych o czujność. Oszuści coraz śmielej działają na terenie całego regionu. We wrześniu starszy mieszkaniec Tychów stracił 44 tys. zł po tym jak przekazał je fałszywemu policjantowi.

Reklama

Niedawno zatrzymano też 28-letniego tyszanina, który dzwonił do ludzi podając się za pracownika banku. Odbierający podawali mu nie tylko hasła i loginy do bankowości internetowej, ale także kody przychodzące SMS-ami, które potwierdzały przelewy.

– Łącznie straty szacuje się na ponad 90 tys. złotych. Śledczy oceniają sprawę jako rozwojową z możliwością ustalenia jeszcze nawet kilkudziesięciu osób, które padły ofiarą podstępnego oszusta – dodaje rzecznik tyskiej policji.

Reklama