Al. Jana Pawła II w Tychach / fot. Tychy24.net

Aleja Jana Pawła II w Tychach zostanie ograniczona do jednego pasa w każdą ze stron. W tym roku będzie gotowy projekt zakładający ograniczenie do jednego pasa w każdym kierunku tej popularnej w mieście drogi. To wstęp do powstania nowego Centrum w Tychach. 

„Obecnie projektowana jest nowa koncepcja alei Jana Pawła II, właśnie po to aby wiedzieć ile to będzie kosztowało, jak to rozegrać inwestycyjnie” – mówi Michał Lorbiecki Pełnomocnik prezydenta ds.  nowego centrum miasta Tychy. „Do końca roku będziemy mieli jakieś konkretne projekty drogowe” – dodaje. Wtedy też będzie wiadomo, ile przebudowa al. Jana Pawła II będzie kosztować oraz o jakie zewnętrzne finansowanie będzie mogło się starać miasto.

Urząd chce ograniczyć ruch w rejonie al. Jana Pawła II, o czym zresztą w zeszłym roku mówił prezydent Tychów. Przebudowane zostaną też oba ronda – to przy Hotelu Tychy oraz to łączące ulice Wyszyńskiego z al. Jana Pawła II (nieopodal Stadionu Zimowego).

Reklama
Rondo łączące al. Jana Pawła II z ulicą Dmowskiego i Grota Roweckiego / fot. Tychy24

„Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzanie takich rond turbinowych, które zastąpią pasy włączeniowe, które bardzo dużo miejsca zajmują, a jednocześnie upłynniają ruch. Prawdopodobnie to będzie ten kierunek” – podkreśla Lorbiecki. 

W rejonie al. Jana Pawła II – na terenie po dawnym targowisku miasto chce budować nowe centrum miasta. Ma tam powstać około 3-3,5 tys. mieszkań.

W ciągu kilkunastu lat al. Jana Pawła II w Tychach ma się zmienić nie do poznania. Powstanie nowe centrum miasta

Reklama