Zastępcze autobusy z Sosnowca, które jeżdżą po Tychach / fot. TLT Tychy

Awaria sieci w Tychach. Zmiany na trasach trolejbusów. W Tychach doszło do awarii sieci trakcyjnej, co spowodowało zmiany na trasach trolejbusów. Usterka, objęta gwarancją, jest obecnie naprawiana.

Utrudnienia na liniach trolejbusowych

„W jednej z podstacji zasilających trolejbusową sieć trakcyjną wystąpiła poważna awaria. W jej wyniku część sieci, w tym obszar terenów przemysłowych, została pozbawiona napięcia. Z tego powodu czasowo skrócona została trasa linii 'C’, a w celu ograniczenia negatywnych skutków dla pasażerów wprowadziliśmy również autobusową komunikację zastępczą, głównie do obsługi linii 'D’” – informują Tyskie Linie Trolejbusowe.

Na tej linii jeżdżą czerwone, starsze autobusy pożyczone z PKM Sosnowiec, które odbiegają standardem od tyskich trolejbusów.

Reklama

„Obiekt, który uległ uszkodzeniu, jest objęty gwarancją, przeszedł kompleksową modernizację nieco ponad rok temu. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić go do sprawności. Do tego czasu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, a za ewentualne niedogodności najmocniej przepraszamy!” – czytamy w komunikacie TLT Tychy.

Reklama