DCIM100MEDIADJI_0039.JPG

Będą widoczne zmiany w Parku bł. Karoliny w Tychach. Wpłynęły dwie oferty na modernizację ścieżek w tym parku – jedna z nich mieści się w zakładanym przez miasto budżecie.

Miasto po wyłonieniu wykonawcy chce, by nowe ścieżki pojawiły się do końca października. W sumie na inwestycje chce wydać około 850 tys. zł. Obecne ścieżki są problematyczne, gdy np. pada deszcz. To prawdopodobnie się wkrótce zmieni.

Dwie oferty, które wpłynęły do urzędu opiewają kolejno na ponad 824 tys. zł brutto i ponad 1 mln zł brutto. Mieszczącą się w oczekiwaniach finansowych miasta kwotę zaproponowała spółka CELMAR z Bytomia.

Reklama

Park zlokalizowany pomiędzy ulicami Tischnera, Sikorskiego i Uczniowską zaczął się zmieniać w 2012 roku. To wtedy powstał zaprojektowany przez Grzegorza Ratajskiego, pomnik Ofiar Katynia, a wokół niego ławeczki, ścieżka, oświetlenie.

Rok później – w 2013 roku za blisko 560 tys. złotych wykonano aleję tzw. Aleję Dębów, łączącą halę sportową z kościołem błogosławionej Karoliny Kózkówny. W 2015 roku powstała ścieżka prowadząca od ulicy Uczniowskiej do kościoła wraz z oświetleniem. Rok później w parku powstały kolejne ścieżki (blisko 4,5 tys.m2 ścieżek), kilkadziesiąt sztuk ławek, oświetlenie, plac zabaw z huśtawkami, karuzelami, linarium, stojaki rowerowe i siłownia plenerowa. Wydano na to blisko 2 miliony złotych. Powstała też za blisko 1,5 miliona złotych tężnia solankowa,  za 1,7 mln zł wybudowano fontannę (obecnie jest naprawiana), szalet publiczny i górkę saneczkową, później powstał wybieg dla psów. W planach w tym rejonie jest treningowe lodowisko dla młodych hokeistów.