Mammobus / fot. UM Tychy

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet obędą się w Tychach. Przez dwa dni. Mogą uratować życie. Wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na pokonanie choroby. 

Badania odbędą się 8 maja w godzinach od 11.00 do 17.00 i 9 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy markecie Auchan, Aleja Bielska 107.

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

Reklama
  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Rejestracja pod nr tel.  58 666 24 44 , 22 338  19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Informacje o innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl

Reklama