Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

BMW potrąciło 62-latka w Tychach. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, jego życie nie zagraża niebezpieczeństwo. To kolejne potrącenie pieszego na terenie miasta.

Policja ciągle ustala szczegóły zdarzenia, do którego doszło we wtorek na ulicy Dębowej.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierujący samochodem marki BMW wykonując manewr cofania potrącił 62-letniego pieszego, który przechodził w miejscu niedozwolonym. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała w postaci złamania ręki – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Tyska policja przypomina, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

Szczególną ostrożność należy zachować na ulicach, które posiadają dwa pasy w każdym kierunku. Do potrąceń dochodzi m.in. na ulicy Jana Pawła, Dmowskiego, Piłsudskiego i Towarowej. Najbardziej tragicznym i  głośnym wypadkiem był ten na ulicy Towarowej kilka lat temu. Tuż przed Świętami w 2015 roku na pasach zginęła dwójka malutkich dzieci – niespełna roczny chłopczyk i jego 4-letnia siostra. Przechodzili przez przejście dla pieszych. Jeden z samochodów się zatrzymał na lewym pasie przed zebrą, niestety samochód na prawym uderzył w prowadzony przez matkę dzieci wózek.

 

Reklama