CBA w Tychach. Zatrzymali m.in. byłego asystenta Elżbiety Bieńkowskiej, gdy była senatorem. Obecnie mężczyzna był notariuszem. CBA w sumie zatrzymało 6 osób, którym zarzuca wyłudzenie i „pranie” pieniędzy.

– Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł od jednej z grup produkujących warzywa i owoce oraz wyłudzenie z NCBiR ponad 2 mln zł – informuje CBA.

Reklama

Postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karnoskarbowe i pranie pieniędzy.

Jak zaznacza CBA, wszyscy zatrzymani zostaną po zakończeniu przeszukań przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty obejmujące lata 2012-2018. Zarzuty obejmują udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak podaje PAP wśród zatrzymanych jest Lech B., były asystent senator Elżbiety Bieńkowskiej. Śledztwo jest rozwojowe i jak zaznaczają służby prowadzone jest w kilku wątkach.

Reklama