Korek na DK86

Przywrócenie ruchu na DK86 nawet za kilka miesięcy, wynika z nieoficjalnych informacji. To zła wiadomość dla kierowców, podróżujących ulicą Pszczyńską w stronę Tychów i Sosnowca.

W sobotę zamknięto odcinek DK86 w Giszowcu. „Ulewne deszcze, które spadły w nocy naruszyły nasyp, na którym znajduje się wiadukt” – poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa. 

Wiadukt obecnie nie nadaje się do użytku. Został zamknięty na co najmniej tydzień. Osuwisko zostanie zbadane przez ekspertów, którzy ocenią jego stan i wtedy zostaną podjęte kolejne kroki. W tym ewentualne wydłużenie zamknięcia giszowieckiego odcinka DK86.

Reklama

„Zorganizowano objazdy przez Szopienice, Giszowiec oraz A-4 i S-1 jadąc od strony Katowic w kierunku na Tychy. Od strony Tychów w kierunku na Katowice objazdy przez ul. Boya Żeleńskiego, ul. Górniczego Stanu oraz ul. Kolistą do DK-81” – informują służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Nieoficjalnie mówi się, że naprawa może potrwać nawet kilka miesięcy, a dziennie przejeżdża w tym rejonie ponad 58 tys. pojazdów. ZTM wprowadził zmiany w komunikacji miejskiej w tym rejonie.

„W związku z podmyciem wiaduktu na drodze krajowej nr 86 w Katowicach na wysokości Giszowca autobusy kierowane będą objazdami. Przystanek Kolonia Zuzanna nie będzie obsługiwany. Dotyczy linii nr 1, 4, 672, 673, 920” – poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Autobus linii nr 672N pomija następujące przystanki:
– w kierunku Murcek: Kolonia Zuzanny, Giszowiec Kolista Stacja Paliw
– w kierunku Katowic: Kolonia Zuzanna

Ze względu na zmienione trasy przejazdu autobusy pomijają następujące przystanki:
– linia nr 1 w kierunku Katowic: Kolonia Zuzanna;
– linia nr 1 w kierunku Tychów: Porcelanowa, Kolonia Zuzanna;
– linia nr 4 w kierunku Katowic: Kolonia Zuzanna;
– linia nr 4 w kierunku Tychów: Porcelanowa, Kolonia Zuzanna;
– linia nr 672 w kierunku Wesołej: Porcelanowa, Kolonia Zuzanna;
– linia nr 672 w kierunku Dworca PKP: Kolonia Zuzanna;
– linia nr 673 w kierunku Osiedla Tysiąclecia: Kolonia Zuzanna;
– linia nr 673 w kierunku Murcek: Porcelanowa, Kolonia Zuzanna;
– linia nr 920 w obydwu kierunkach: Kolonia Zuzanna

 

 

Reklama