Skrzyżowanie al. Niepodległości z ulicą Wyszyńskiego / fot. Tychy24.net

Dlaczego na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Niepodległości tak mało się dzieje? Zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach. O sprawę dopytywali mieszkańcy, zmęczeni utrudnieniami w mieście. Jednym ze skrzyżowań, gdzie trwają prace jest właśnie Wyszyńskiego-Niepodległości.

Przebudowa skrzyżowania ma związek z wdrażaniem systemu ITS, który ma usprawnić ruch w mieście.

„Na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i al. Niepodległości aktualnie prowadzone są prace teletechniczne i budowlano-montażowe” – wyjaśnia Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Natomiast zgodnie ze sztuką budowlaną, roboty drogowe (konkretnie układanie nowej nawierzchni), nie mogą być przeprowadzone w sezonie zimowym. Po pierwsze: w zimę nie działają otaczarnie, zatem nie ma możliwości zakupu asfaltu, a po drugie: aby móc układać asfalt konieczne jest, by ustabilizowała się pogoda, a temperatura utrzymywała się na plusie. Musi być też sucho. Z tych powodów zakres dotyczący prac bitumicznych na samej tarczy skrzyżowania zostanie wznowiony wiosną” – dodaje.

Reklama

Przebudowa skrzyżowania jest częścią projektu, który zakończy się w czerwcu 2022 roku. Być może wcześniej uda się wykonać prace na tym skrzyżowaniu, ale nikt obecnie nie jest w stanie podać konkretnej daty.