Donald Tuska w trakcie Perły Paprocan / fot. Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / Facebook

Donald Tusk biegał po Tychach. W niedzielę na Paprocanach w Tychach odbyła się „Perła Paprocan”. W biegu wziął udział Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który przebywa z wizytą w województwie śląskim. 

O wizycie Tuska w Tychach poinformował prezydent Andrzej Dziuba.

„Jak widać piękna pogoda i coraz większa popularność tego biegu przyciąga biegaczy z różnych części naszego pięknego kraju” – skomentował prezydent Tychów. Dziuba zrobił sobie też zdjęcie z przewodniczącym PO, pod którym pojawiły się różne, często wulgarne komentarze. 

Reklama
Od lewej: Marcin Staniczek, dyrektor MOSIR Tychy, Donald Tusk i Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Andrzej Dziuba / Facebook

„Trenuje już Tusk biegi, bo po wyborach spie….li z kraju” – napisał jeden z mieszkańców, były też pozytywne komentarze. „Żałuję że tam nie dotarliśmy…Taki polityk jak Donald Tusk to klasa sama w sobie ..W nim cala Nasza nadzieja” – stwierdził inny mieszkaniec. 

Dzisiaj przewodniczący PO odwiedzi Pszczynę.

Bieg Perła Paprocan to próba połączenia zawodów z treningiem biegowym na niemal dowolnym dystansie. 

„Zawodnicy przebiegają poszczególne okrążenia Perły po wytyczonej pętli o długości 7 km (dookoła tyskiego jeziora Paprocany) i mogą poprzestać już na takim dystansie lub pokonać jego dowolne wielokrotności – aż po maraton” – informuje MOSIR Tychy. 

    Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

           /miasto_katowice               /miasto_katowice               /Katowice.eu              /Katowice Oficjalny Kanał

 

Reklama