Wodny Plac Zabaw w Tychach / fot. MOSiR Tychy

W Tychach powstanie drugi Wodny Plac Zabaw. Magistrat podał wstępną lokalizację obiektu, który powstanie na terenie miasta.  

Obecnie miasto bierze pod uwagę Park Jaworek jako lokalizację drugiego Wodnego Placu Zabaw. Podobna inwestycja znajduje się już na Paprocanach. Tychy były jednym z pierwszych miast, które zrealizowało tego typu projekt. Kilka tygodni temu swojego Wodnego Placu Zabaw doczekały się Katowice.

W Parku Jaworek miasto Tychy chce stworzyć wielofunkcyjne sportowo-rekreacyjne strefy aktywności. To właśnie jedną z atrakcji ma być Wodny Plac Zabaw. Na razie trwa wybór wykonawcy koncepcji dla „Aktywnego Jaworka”, następnie pojawi się projekt.

Reklama

– Obecnie jest za wcześnie żeby powiedzieć kiedy konkretnie nastąpi budowa – powiedziała nam Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy. Koncepcja pojawi się w tym roku, projekt i budowa nastąpi w latach przyszłych. Nie jest wykluczone, że tzw. „Aktywny Jaworek będzie realizowany etapami.

Pierwszy Wodny Plac Zabaw otwarto w 2011 roku na Paprocanach w Tychach. Kosztował około 1,7 mln zł. Inwestycja – bardzo udana – w sezonie jest oblegana przez mieszkańców, głównie dzieci.

Bike Atelier Tychy Junior CUP. Wkrótce wyjątkowe zawody w mieście

Reklama