Hamak i leżak na Sublach /fot. Michał Kasperczyk

Dwa leżaki i dwa hamaki pojawiły się w Tychach. Kosztowały prawie 50 tys. zł. O ich realizacji zdecydowali mieszkańcy, którzy przegłosowali projekt w Budżecie Obywatelskim.

W Parku Suble do użytku oddane zostały dwa hamaki i leżaki, które najwyraźniej przypadły do gustu mieszkańców jeszcze przed ich realizacją, bo to właśnie tyszanie na nie głosowali. Zostały zamontowane w dwóch strefach relaksu przy wschodnim stawie sąsiadującym z kościołem św. Jadwigi Śląskiej.

„Projekt został zrealizowany w ramach Tyskiego Budżetu Obywatelskiego, dlatego korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom za zaangażowanie i oddane głosy – mówi Michał Kasperczyk pomysłodawca hamaków.- „Hamaki i leżanki są wygodne i wysokiej jakości, więc mam nadzieje, że te udogodnienie, które ma służyć wszystkim, będzie uszanowane i nie zostanie zdewastowane” – dodaje Kasperczyk

Inwestycję w ramach której powstały dwie strefy relaksu w cieniu drzew, po dwóch stronach stawu zrealizował Tyski Zakład Usług Komunalnych. W ramach zadania powstały dwa podwójne hamaki oraz dwie dwuosobowe leżanki. Leżanki mają wymiary 2,3 metra długości i 2 metry szerokości. Hamaki – 1,4 metra szerokości i ponad 2 metry długości.

Koszt zadania to 47 600 zł.