Kuba Raff

Dzisiaj o godzinie 19.00 w Underground Pub przy placu Korfantego 1 odbędzie się Wielka Muzyczna Pomoc. Wydarzenie organizowane jest po raz czwarty w Tychach. Cel jest jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy w trakcie darmowego koncertu na rehabilitację 6-letniego Kuby. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Kuba od pierwszego miesiąca życia walczy z ciężką chorobą i tak już 6-lat. Od piątego miesiąca życia znajduje się pod respiratorem. Pomimo tego, że mieszka w pobliżu Parku Niedźwiadków to go nie odwiedza, bo jest przykuty do łóżka. Choroba całkowicie odebrała mu władzę nad ciałem.

– Udało nam się zebrać pieniądze potrzebne do zakupu wózka – powiedziała w rozmowie z Tychy24.net Barbara Raff, mama chorego dziecka.

Reklama

To był nie lada wysiłek. Wózek ma kosztować około 13 tys. złotych i umożliwi Kubie opuszczenie swojego pokoju. Tutaj jednak konieczna będzie budowa podjazdu, który umożliwi dziecku opuszczenie budynku bezpośrednio z pokoju.

– Potrzebna będzie zgoda lokatorów bloku i Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych – usłyszeliśmy od mamy chłopca.

Zakup wózka i nawet budowa podjazdu bez rehabilitacji mają wtórne znaczenie, bo stan dziecka będzie się pogarszał. Rehabilitacja niestety nie jest tania.

– Miesięcznie bez neurologopedy to wydatek około tysiąca złotych – wylicza Barbara Raff. Wydatek ogromny dla rodziny Kuby.

Dlatego dzisiaj o godzinie 19.00 organizowany jest koncert dla 6-latka. Zagrają „Dobr&mir”, „Erka3” oraz „Free trip”. Wstęp wolny. Pieniądze zebrane do puszek zostaną w całości przekazane na rehabilitację dziecka.

Reklama