Tablica pamiątkowa / fot. UM Tychy

Dzisiaj ruszają obchody 99. Rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego w Tychach. O godzinie 8.30 z Placu Wolności, spod pomnika Powstańca Śląskiego wyruszyli rowerzyści śladami powstańców. Kolejna część uroczystości będzie miała miejsce na Paprocanach.

Program wydarzeń:

O godzinie 14.00 odbędzie się na Paprocanach Rocznicowa Uroczystość pod Tablicą upamiętniającą wybuch I Powstania Śląskiego (ul. Paprocańska 156 – Przedszkole nr 3)
Zbiórka uczestników rajdu rowerowego śladami tyskich powstańców  Kierunek: Paprocańska, Sikorskiego, ks. Szojdy, Targiela, Jedności, Cielmicka, Towarowa, Urnbanowicka, Głowna.

Urbanowice:
godz. 15:00 Rocznicowa uroczystość pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Tychach – Urbanowice
godz. 15:20 Wspólne śpiewanie pieśni powstańczych przy ognisku

Reklama

17 sierpnia 2018 r.

MCK w Tychach zaprasza na oficjalne miejskie obchody 99. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego na Czułowie, które odbędą się 17 sierpnia o godz. 16:00. Rozpoczną się one specjalnym koncertem w kościele pw. Świętego Krzyża, który wykona działający przy parafii Krzyża Świętego w Tychach – Czułowie Chór Cantate Deo pod batutą dyrygenta – Michała Brożka. Po koncercie prowadzonym przez Pawła Drzewieckiego odprawiona zostanie msza święta za poległych powstańców. Dalsza część uroczystości rocznicowych odbędzie się o godzinie 18.15 pod Pomnikiem ku czci poległych Powstańców Śląskich przy ulicy Katowickiej.

 

Reklama