Święto Policji / fot. UM Tychy

Dzisiaj utrudnienia na ulicy Edukacji. Mogą wystąpić opóźnienia w komunikacji miejskiej. Z powodu wydarzenia na Placu pod Żyrafą. Chodzi o Święto Policji, które ma wystartować o godzinie 12.00. Będą dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci czy pokaz banie mydlanych. 

„W dniu 14 lipca (piątek) od godziny 09:00 do godziny 19:00 wyłączona zostanie z ruchu ulica Edukacji, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Fitelberga/Filaretów a skrzyżowaniem z ulicą Elfów. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów uprzywilejowanych oraz środków komunikacji miejskiej, jednak ze względu na ruch wahadłowy, kierowcy i pasażerowie autobusów oraz trolejbusów muszą liczyć się z ewentualnymi opóźnieniami w rozkładzie jazdy” – informuje policja. 

W ramach atrakcji dla rodzin przygotowano m.in. urządzenia rekreacyjne typu „dmuchaniec”, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, zabawy z animatorami, szczudlarze, warsztaty edukacyjne oraz artystyczne, fotobudkę, symulatory, miasteczko rowerowe oraz strefę gastronomiczną. 

Reklama

Odbędą się pokazy psów policyjnych, pokazy konne i pojazdów bojowych, malowanie wielkoformatowe pojazdu czy prezentacja Trolejbusa z bluesem – pojazdu z floty Tyskich Linii Trolejbusowych poświęconego Ryszardowi Riedlowi, frontmenowi zespołu Dżem. Park Miejski odwiedzą Tyszaki – znane i lubiane przez dzieci postaci z książki o tym samym tytule.

Święto Policji wystartuje o godzinie 12.00. To okazja do awansowania, wyróżnienia i nagrodzenia funkcjonariuszy. 

„Do udziału w naszej uroczystości serdecznie zapraszamy policjantki, policjantów i pracowników cywilnych Policji oraz funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych wraz z rodzinami. Zapraszamy sympatyków Policji oraz młodzież i dzieci, które będą mogły z bliska przyjrzeć się policyjnemu ceremoniałowi” – podkreśla tyska komenda. 

Reklama