Dożynki Miejskiej / fot. UM Tychy

Dzisiaj w Tychach Dożynki Miejskie. Będzie zagroda ze zwierzętami i wystawa maszyn rolniczych. Tegoroczne święto plonów odbędzie się na Rynku w Starych Tychach.

Uroczystości dożynkowe rozpocznie o godz. 12.00 uroczysta msza dziękczynna w parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.

Po mszy na Rynku czekać będą: wystawa zabytkowych maszyn rolniczych, zagroda ze zwierzętami Mysłowickiego Stowarzyszenia Hodowców Drobnego Inwentarza, zagroda edukacyjna Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie. W ramach tyskich dożynek zaplanowano także artystyczny występ muzyczny zespołu Kapela Fedaków, która na Rynku będzie grać i śpiewać ludowe pieśni.

Reklama

„W tym roku ominie nas biesiadny klimat Dożynek Miejskich, tak bardzo jednoznaczny z tym wydarzeniem. Jednak bezpieczeństwo uczestników wydarzeń miejskich jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego podjęliśmy decyzję, by symbolicznie zaprezentować Państwu kilka elementów naszego regionu i tradycji wiązanych z pracą rolnika” – mówi   Małgorzata Król, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. To właśnie MCK i Rada Osiedla Stare Tychy są gospodarzami tego wydarzenia.

Wydarzeni potrwa do godziny 15.30.

Reklama