Michał Gramatyka na sesji Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Ile zarobił poseł z Tychów w 68 dni? Niektórzy pracują na takie pieniądze dekadę. Chodzi o Michała Gramatykę, posła Polski 2050 Szymona Hołowni, który niedawno zmienił partie i porzucił Platformę Obywatelską. Dzisiaj w wywiadzie dla RMF FM, poseł musiał mocno się tłumaczyć z ponad 600 tys. zł. które zarobił w spółce państwowej. Pracował tam 68 dni. 

W porannym wywiadzie Roberta Mazurka w RMF FM, Michał Gramatyka został zapytane o listę 900 działaczy PiS w spółkach skarbu państwa. Jak powiedział, wcale go to nie dziwi. 

„Polityka się zmienia, władza się zmienia, a ludzie w spółkach skarbu państwa są” – mówił Michał Gramatyka na antenie RMF. Wtedy prowadzący zapytał go o jego zarobki w zarządzie państwowego giganta energetycznego – Tauron. 

Reklama

Gramatyka pracował tam 68 dni. „Dużo zarobiłem, głównie nie na pracy, ale na tzw. odprawie” – stwierdził poseł z Tychów. „212 tysięcy pan zarobił. Wziął pan odprawę?” – dopytał prowadzący. „Tak to zostało umownie zapisane” – odpowiedział Gramatyka. „Czyli 450 tysięcy odprawy. Za dwa miesiące pracy pan zebrał z Tauronu ponad 600 tysięcy, prawie 700 tysięcy złotych” – podliczył Robert Mazurek, prowadzący Poranną Rozmowę w RMF FM. 

W tym momencie Mazurek miał raczej posła Gramatykę na łopatkach, ale za chwilę zrobiło się dla tyszanina jeszcze trudniej. „To nie moja decyzja, że mnie zwolniono z pracy po dwóch miesiącach” – powiedział do prowadzącego Michał Gramatyka.

„Pan szedł do tej pracy, przypomnę panu, trzy tygodnie przed wyborami. Wszyscy wiedzieli – w 2015 roku – wszyscy wiedzieli, że te wybory Platforma przegra, pytanie było tylko jak bardzo. No i okazało się, że przegrała i pana zwolnili z pracy, ale warto było przez 68 dni pracować żeby zgarnąć 670 tys. zł. – podsumował prowadzący program. 

Gramatyka stwierdził, ze to było ukoronowanie jego pracy w biznesie.  „Moje warunki, na szczęście i tak były dużo bardziej skromniejsze, w tym warunki odejścia, niż moich poprzedników” – powiedział Michał Gramatyka.

„Chryste Panie” – skomentował Robert Mazurek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy posła z Tychów w Porannej Rozmowie w RMF FM.

Reklama