Inwestycje za około 100 mln zł czekają Megrez Szpital Wojewódzki. To placówka, która obchodziła niedawno swoje 50-lecie. O części planowanych inwestycji już informowaliśmy, będą kolejne – w sumie ich wartość to około 100 mln zł. 

Podczas ubiegłotygodniowych uroczystości związanych z okrągłą rocznicą tyskiego szpitala, i jego burzliwą historią, rozdawano m.in. „Odznaki Honorowe Za Zasługi dla Województwa”, które wręczał marszałek Jakub Chełstowski. Ten jeszcze jako miejski radny zabiegał o przejęcie szpitala przez miasto Tychy. Prezydent Andrzej Dziuba początkowo sceptycznie podchodził do przejęcie szpitala, ale po latach z perspektywy czasu uznał to za bardzo dobre posunięcie. 

„To była decyzja absolutnie trafna” – powiedział Dziuba w rozmowie z Tychy24.net. 

Reklama

Jak podkreślił prezydent, miasto już wydało kilkadziesiąt milionów złotych na modernizację szpitala. Placówka otrzymuje też środki ze strony Urzędu Marszałkowskiego, który dysponuje unijnymi funduszami w naszym regionie. Przy szpitalu powstaje choćby parking – centrum przesiadkowe, remontowano też oddziały, powstał zakład diagnostyki obrazowej. 

Inwestycje za prawie 100 mln zł 

Placówkę czekają kolejne inwestycje, część się już materializuje. Mówimy tutaj o wartych około 40 mln zł pracach. Część sfinansuje miasto Tychy, na resztę środki przekaże Urząd Marszałkowski. 

„W najbliższym czasie planujemy remont oddziału chirurgii ogólnej, a także remont chirurgii rekonstrukcji narządu ruchu oraz oddziału zakaźnego” – powiedziała Mariola Szulc, prezes spółki Megrez. Remont oddziału budynku zakaźnego ma potrwać do 2023 roku, oddziały chirurgiczne mają być gotowe w 2024 roku.

To jednak nie wszystko. Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba w rozmowie z Tychy24.net, mówił też o planach inwestycyjnych związanych z remontem bloku operacyjnego.

 „Tylko ta jedna inwestycja to jest poziom 50-60 mln zł” – zaznaczył prezydent Tychów. „Te plany inwestycyjne są bardzo bogate, niestety kapitałochłonne. Tak to jest, że zdrowie kosztuje, brzmi to jak banał, ale to jest prawda” – dodał. 

Obecnie nie ma jeszcze szczegółów odnośnie tego, kiedy ewentualnie ruszą prace związane z modernizacją bloku operacyjnego. Nie wyklucza się budowy nowego pawilonu w ramach tej inwestycji.