Flaga / fot. UM Tychy

Jak Tychy będą obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja? Znamy program. Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny. 

Oprawę wydarzenia zapewni Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile. Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz z udziałem Orkiestry KWK Piast, prowadzący do Pomnika Powstańca Śląskiego na Placu Wolności, gdzie o 13.15 planowana jest kolejna część obchodów. Na Placu Wolności nastąpi złożenie kwiatów oraz wykonanie Mazurka Dąbrowskiego przez Orkiestrę Dętą KWK Piast i chór Presto Cantabile.

W Czułowie, pod Pomnikiem Powstańców Śląskich przy ulicy Katowickiej, złożenie kwiatów nastąpi o 14.30, gdzie uroczystości uświetni chór Cantate Deo pod dyrygenturą Michała Brożka. Obchody poprowadzi Wojciech Lewandowski.

Reklama

Uczestnicy wydarzeń otrzymają chorągiewki w barwach narodowych i kokardy narodowe rozdawane w miejscach obchodów, co stanowi już tradycję tego święta w naszym mieście.

Program obchodów Święta Konstytucji 3 Maja 2024 w Tychach

12.00 – msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny z oprawą

muzyczną chóru Presto Cantabile (po mszy przemarsz z udziałem Orkiestry KWK Piast pod Pomnik Powstańca Śląskiego)

13.15 – uroczystości pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego przy pl. Wolności z oprawą muzyczną Orkiestry dętej KWK Piast oraz chóru Presto Cantabile

14.30 – uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Czułowie przy ul. Katowickiej, z oprawą muzyczną chóru Cantate Deo pod dyrygenturą Michała Brożka

Reklama