Pocięty baner / fot. Dariusz Wencepel

Kandydatowi na prezydenta Tychów pocięto baner. Sprawą zajmuje się policja. Baner na ulicy Katowickiej w okolicach przystanku przy Browarze został pocięty w niedzielę. Jest nagranie z kamer monitoringu.

Dariusz Wencepel to miejski radny i kandydat na Urząd Prezydenta Miasta Tychy. To właśnie jemu zniszczono plakat wyborczy na ulicy Katowickiej. 

„Sprawę zgłosiłem na policję” – poinformował Wencepel. Co ciekawe, obok plakatu znajduje się kamera na przystanku, miała nagrać całe zdarzenie. Z nagrania monitoringu wynika, że do zniszczenia doszło w niedzielę przed godziną 17.00. Wencepel już umieścił w miejscu zniszczonego baneru nowy. 

Reklama

Niszczenie plakatów wyborczych jest karalne. 

„Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny”

Umyślne zniszczenie baneru, może dodatkowo wyczerpać znamiona wykroczenia uszkodzenia cudzej rzeczy, a w przypadku, gdy wartość strat przekroczy 800 zł przestępstwa zniszczenia mienia.

Sprawę prowadzi tyska policja. 

Radny Dariusz Wencepel powalczy o prezydenturę w Tychach. „Mała Ojczyzna” pokazała program i kandydatów do rady 

Reklama