Zdarzenie drogowe na ulicy Dmowskiego w Tychach / fot. Tychy24.net

Kobieta, która potrąciła matkę z 2-letnim dzieckiem w Tychach straciła prawo jazdy. Policja apeluje o ostrożność. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę na ulicy Dmowskiego.

To była klasyczna sytuacja na przejściu dla pieszych, gdzie znajduje się więcej niż jeden pas ruchu.

„Gdy jeden z pojazdów zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu, jadąca w tą stronę kierująca fiatem nie wyhamowała. Na szczęście przechodząca kobieta z dzieckiem nie doznała urazów. W związku z rażącym wykroczeniem, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej fiatem i sporządzili dokumentację do sądu” – poinformowała Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. „Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Pieszym natomiast przypominamy, że należy zawsze zaczekać, aby pojazdy całkowicie zatrzymały się i dopiero wówczas bezpiecznie przechodzić” – dodaje.

Reklama

W części miasta jest problem z oświetleniem ulic w związku z modernizacją lamp, do tego pogoda nas nie rozpieszcza. Dlatego warto zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.