Na narty Kolejami Śląskimi / fot. Koleje Śląskie

Gdzie tą zimą wybieracie się na narty? Możemy zapewnić, że warto skorzystać z Kolei Śląskich, ponieważ dotrzecie nimi do wielu popularnych ośrodków narciarskich.

Zakopane!

Od razu z wysokiego „C”! Tak, nasze pociągi jeżdżą również do Zakopanego, którego nie musimy polecać jako ośrodka sportów zimowych. Legendarna skocznia narciarska, stoki Gubałówki i Kasprowego Wierchu, wiele tras narciarstwa biegowego, zjazdowego, skitouringu oraz wiele innych górskich, zimowych miejsc.

Wspominamy o tym, ponieważ dzięki naszym pociągom możecie dotrzeć z Katowic bezpośrednio do Zakopanego, na dodatek nie płacąc za parę nart, którą wieziecie ze sobą! Co więcej, pociągiem do Zakopanego dotrzecie również w okolice Suchej Beskidzkiej, a także Rabki i Nowego Targu, gdzie znajdują się duże ośrodki narciarskie lub są one położone w niewielkiej odległości od innych pasm górskich (takich jak Gorce)!

Reklama

Zwardoń

Znane już w czasach międzywojennych letnisko i ośrodek sportów zimowych, do którego podróżowano nie tylko z obszaru województwa śląskiego, ale przede wszystkim z głębi Polski! Do samego Zwardonia docierała również słynna Luxtorpeda!

Kursowały pociągi zapełnione nartami turystów, podróżujących do Zakopanego i do Zwardonia. Niewielka odległość do granicy słowackiej sprawia, że możemy wybrać się na krótki wypad do położonej za nią Czadcy. To zarówno możliwość zaznania innej kultury, jak i dodatkowy ośrodek narciarski oraz brama w Małą Fatrę, którą wyraźnie widać ze szczytów Rycerzowej!

Wisła

Wracamy w Beskid Śląski! Narty zapakowane? Kolejami Śląskimi przewieziecie je za darmo! Do Wisły Głębców dotrzecie otwartą ponownie trasą kolejową S6 (Katowice – Skoczów – Wisła Głębce), której historia sięga lat 30., a która pozwoli Wam uniknąć zbędnego parkowania oraz korków w Ustroniu oraz zachwyci widokami z żelbetowych wiaduktów rozpostartych między innymi nad Doliną Dziechcinki!

Polecamy Wam ciepłą herbatę w Schronisku PTTK na Stożku Wielkim oraz pod szczytem Soszowa Wielkiego. Dodatkowo, jeżeli jesteście fanami narciarstwa biegowego, rekomendujemy dalszą podróż w kierunku położonych na południe od Wisły Istebnej i Kubalonki, w których znajdziecie ośrodki narciarskie, szkółki oraz trasy do narciarstwa biegowego! 

Ciekawostką niech będzie fakt, że już w okresie międzywojennym planowano przedłużenie linii kolejowej do Zwardonia, właśnie przez wspomnianą powyżej Istebną!

Reklama