Kończy się remont wiaduktu kolejowego na ulicy Grota-Roweckiego. Nie zostanie od razu otworzony, samochody i piesi nie będą mogli z niego korzystać już od 1 lipca. Do końca czerwca ma się zakończyć przebudowa wiaduktu. Pasażerowie Kolei Śląskich też nie będą jeszcze mogli korzystać z przystanku kolejowego w tym rejonie.

Aktualizacja: Jak się ostatecznie okazało, doszło do zmian i pociągi jednak będą zatrzymywały się od 1 lipca na stacji Tychy-Gorta-Roweckiego. Więcej na ten temat tutaj. 

Od 1 lipca będzie czynny peron na ulicy Grota-Roweckiego. Nie wszystkie zejścia będą dostępne

Reklama

Formalnie remont, a właściwie budowa nowego wiaduktu za 10 mln zł ma zakończyć się w czerwcu 2022 roku. Po roku od rozpoczęcia prac, ale otwarcie i udostępnienie obiektu to kwestia jeszcze procedur odbiorowych. Te potrwają nawet kilka miesięcy.

Mówimy tutaj o udostępnieniu także peronu, z którego korzystają pasażerowie Kolei Śląskich. Ci obecnie i nadal będą mieli do dyspozycji dwa pobliskie przystanki – Tychy Lodowisko i Tychy Bielska.

Otwarcie wiaduktu najprawdopodobniej nastąpi w sierpniu – wstępnie drogowcy mówią o połowie tego miesiąca. Wszystko jednak zależy od procedur odbiorowych.

Reklama