Konwencja PiS w Tychach. W niedzielę w Tychach odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. To była mobilizacja lokalnego środowiska w walce o mandaty do Rady Miasta Tychy i Sejmiku Województwa Śląskiego, a także mocne wsparcie ze strony ministrów wobec Anity Skapczyk, kandydatki na urząd Prezydenta Miasta Tychy.

W trakcie konwencji podkreślono, że to właśnie Anita Skapczyk miała odwagę rzucić wyzwanie rządzącemu 18 lat Tychami Andrzejowi Dziubie, a nie każdy by się na coś takiego odważył.

– Tychy jak wszyscy wiedzą, nie są zwykłym miastem do prowadzenia kampanii – mówił Grzegorz Tobiszowski, wiceminister Energii. – Jest pewna skała związana z tym co jest od lat i prowadzić kampanię jest szalenie ciężko. Jak również zachowanie tożsamości w radzie miasta, w opozycji – myślę, że wymaga większego hartu niż w innych miastach – dodał. Podziękował za odwagę i zaangażowanie radnym PiS i Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Reklama

Tobiszowski mówił, że dzięki Anicie Skapczyk doszło do pewnego precedensu. – Pierwsza  tura, to zarazem druga tura. Dziękuje pani Anito za to, że sprowokowała Pani tą decyzję w Tychach – podkreślił wiceminister. Przypomnijmy, o urząd Prezydenta Miasta Tychy ubiega się tylko dwóch kandydatów, to oznacza, że nie będzie drugiej tury. W przypadku większej ilości kandydatów, druga tura byłaby możliwa.

– Może kobieta mówiąca o tej nowej energii, tą skałę w końcu skruszy – ciągnął Tobiszowski. Następnie gromkimi brawami przywitano kandydatkę. Anita Skapczyk przypomniała dlaczego zdecydowała się ubiegać o fotel prezydenta Tychów.

– Bo kocham moje miasto, bo kocham Tychy. Tychy to jest piękne miasto, ale ja chce żeby rozwijało się dalej. Tychy to dobre miejsce do życia, ale ja chce żeby było jeszcze lepsze – mówiła i przywołała swój 10 punktowy program. Podkreśliła, że najważniejsze jest utworzenie centrum urazowego dla dzieci, dalej obwodnica i budowa basenu otwartego. Przypomniała też założenia swojego programu Tyszanin+, który składa się na serie zniżek i ulg dla mieszkańców miasta.

– W ciągu najbliższych 5 lat zamierzamy wybudować 500 mieszkań dla tyszan. Tychy się wyludniają, w ciągu 15 lat kadencji obecnego prezydenta z Tychów ubyło 10 tys. mieszkańców – mówiła Anita Skapczyk. – My rozmawiamy z mieszkańcami, mamy jeszcze dużo, dużo pomysłów, tylko do zrealizowania tych pomysłów potrzebujemy zwycięstwa. Musimy 21 (października) zwyciężyć – dodała.

Wsparcie kandydatce za pośrednictwem nagrania wideo przekazał też minister sportu i turystyki Witold Bańka, który obecnie przebywa w Gruzji na posiedzeniu ministrów sportu krajów członkowskich Rady Europy.

W trakcie konwencji przedstawiono również kandydatów na radnych do Rady Miasta Tychy oraz do Sejmiku Województwa Śląskiego. W przypadku tej drugiej listy, jedynką w okręgu, do którego należą Tychy jest Jakub Chełstowski, wieloletni miejski radny.

Konwencja PiS w Tychach / fot. Tychy24.net

Wiceminister Grzegorz Tobiszowski podkreślił, że w walce o sejmik sondaże są bardzo wyrównane. PiS chce zdobyć większość w wyborach i odebrać kontrolę ich konkurentom politycznym nad Urzędem Marszałkowskim. To ma ułatwić m.in. realizację rządowych programów w naszym regionie.

Reklama