Szkoła w Tychach / fot. UM Tychy

Koronawirus w tyskich szkołach. W sumie w 5 placówkach. Klasy zostały wysłane na nauczanie zdalne, a uczniowie z rodzinami zostali objęci kwarantanną.

Koronawirusa wykryto m.in. I Liceum im. Leona Kruczkowskiego.

Przypadki choroby pojawiły się w dwóch klasach II powiedziała nam dyrektor „Kruczka” Joanna Wojtynek. Koronawirus – tak jak zazwyczaj w tych przypadkach – pojawił się wśród uczniów, którzy zarażali się w domach. W jednym z przypadków wirusa stwierdzono u ojca ucznia, teraz cała rodzina została poddana testom i objęta kwarantanną.

Obecnie trwa oczekiwanie na decyzję sanepidu czy jeden czy półtora oddziału zostanie objęte kwarantanną. Ta ma potrwać do 16 października.

Koronawirus pojawił się także w II LO im. C.K Norwida – nauczanie zdalne i kwarantanna obowiązuje od wczoraj, do jutra. Zgodnie z procedurą – 10 dni od ostatniego kontaktu. Na naukę zdalną z kwarantanną trafili też uczniowie jednego oddziału Zespołu Szkół nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 35. Uczniowie z SP 35 zostaną w domach do 12 października.

Koronawirusa wykryto także u nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 36, ale tutaj nie potrzebna było wprowadzenie nauczania zdalnego.

Dzisiaj ponad 4,2 tys. nowych zakażeń

Z danych na dzisiaj wynika, że w mieście pojawiło się 6 nowych przypadków COVID-19. Od początku pandemii to 337 zarażonych, 227 w sumie wyzdrowiało. 91 osób objętych jest kwarantanną.

W Polsce odnotowano dzisiaj 4280 nowych przypadków z czego na Śląsku 375. Tutaj jednak należy podkreślić, że w ciągu ostatnich dwóch dni zbadano znacznie więcej osób – ponad 44 tys. osób każdego dnia.

Z danych na wczoraj w regionie mieliśmy dostępnych 1081 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. 397 było zajęte. Od wczoraj nie ma wolnych miejsc dla pacjentów z COVID-19 w Megrez Szpitalu Wojewódzkim.