W Megrez Szptialu Wojewódzkim nie ma wolnych miejsc dla pacjentów z COVID-19. Od wczoraj wszystkie łóżka są zajęte przez chorych pacjentów. Tutaj jednak należy zaznaczyć, że od 15 września szpital wszedł w tryb pracy hybrydowej i znacznie ograniczono liczbę łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Szpital nie wykorzystuje wszystkich dostępnych respiratorów, a to z powodu braków w personelu.

Obecnie w szpitalu dla pacjentów z COVID-19 znajduje się 81 łóżek w tym 10 wyposażonych w respiratory – Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Wszystkie łóżka są zajęte, ale z 10 respiratorów funkcjonuje tylko 6 z powodu braków personelu.

„Dużo personelu odeszło. To są specjaliście, którzy chcą pracować w swojej specjalizacji” – mówi nam Małgorzata Jędrzejczyk z Megrez Szpitala Wojewódziego. Brakuje lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Reklama

Tyska placówka od 15 września weszła w tryb pracy hybrydowy – to znaczy, że obsługuje także pacjentów bez koronawirusa. Z 200 wtedy dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 obecnie jest 81 – wszystkie zajęte.

Reklama