Od lewej Barbara Konieczna i Maciej Gramatyka / fot. Tychy24.net

Maciej Gramatyka został zastępcą prezydenta Tychów. Dzisiaj tj. 26 listopada Andrzej Dziuba, prezydent Tychów powołał Macieja Gramatykę na stanowisko III Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych. O nominacji Gramatyki mówiło się od dłuższego czasu, to szef tyskich struktur PO i jednocześnie dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim. Co ciekawe jego brat Michał był wicemarszałkiem, stracił stanowisko po przejęciu władzy w regionie przez PiS.

O awansie Macieja Gramatyki mówiło się jeszcze przed przejęciem sterów w Urzędzie Marszałkowskim przez Prawo i Sprawiedliwość. Przypomnijmy prezydent Tychów Andrzej Dziuba będzie rządził w mieście wraz z Koalicją Obywatelską. Wcześniej stanowisko Gramatyki zajmowała Daria Szczepańska, która niedawno została prezesem Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Mieszkaniowego – spółki należącej do miasta Tychy.

W swojej pracy nowy wiceprezydent zajmie się tematami zatrudnienia, bezrobocia i aktywizacji zawodowej mieszkańców. Do jego obowiązków będzie należał nadzór nad jednostkami miejskimi: Muzeum Miejskim, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Centrum Kultury, Teatrem Małym, AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Miejskim Zarządem Oświaty, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Żłobkiem Miejskim, Dziennym Domem Pomocy Społecznej „Wrzos”, Placówką Pieczy Zastępczej „Kwadrat”, Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Centrum Usług Wspólnych.

Reklama

Maciej Gramatyka jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (specjalność: praca socjalna). Od 2010 był radnym Miasta Tychy. W latach 2014-2018 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta.

Na razie nie ma informacji na temat innych zmian w szeregach wiceprezydentów. Obecnie są nimi także Igor Śmietański i Miłosz Stec.

Reklama