Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Megrez zawiesza działalność Oddziału Neurologicznego i Udarowego. Brakuje lekarzy. Odział przestanie funkcjonować od wtorku 12 grudnia. Zawieszenie ma charakter: „tymczasowy”. Gdzie pomocy powinni szukać pacjenci? 

To bardzo zła wiadomość dla pacjentów z Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. 

„Z przykrością informujemy, że Szpital Megrez w Tychach zmuszony jest od dn. 12 grudnia 2023 r. tymczasowo zawiesić działalność Oddziału Neurologii i Udarowego. Decyzja spowodowana jest ogólnopolskim problemem braku lekarzy, który dotyka wielu szpitali, w tym, aktualnie, Szpitala Megrez w Tychach. Szpital robił i robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej znaleźć lekarzy niezbędnych do pracy w Oddziale: prowadzone są liczne rozmowy celem ściągnięcia kadry medycznej, publikowane są oferty pracy na wielu specjalistycznych i medycznych portalach internetowych, w Śląskiej Izbie Lekarskiej, BIP czy na Facebooku” – czytamy w komunikacie szpitala. 

Reklama

Placówka podkreśla, że brakuje lekarzy specjalistów. Jak podaje, według Centralnego Rejestru Lekarzy RP, w Polsce jest zaledwie 4557 czynnie pracujących lekarzy-neurologów. Oznacza to, że na 1 neurologa przypada ok. 6800 dorosłych Pacjentów, a średni czas oczekiwania na udzielenie świadczeń neurologicznych w poradni to nawet 145 dni (dane portalu Świat Przychodni z dn. 8.12.2023 r.).

„Informujemy, że pacjenci będą kierowani do okolicznych szpitali, w tym zwłaszcza do tych, z którymi Szpital Megrez zawarł porozumienia na czas zawieszenia oddziałów. Pacjenci wymagający opieki neurologicznej będą mieli ją zapewnioną w Szpitalu Joannitas w Pszczynie, a Pacjentom wymagającym opieki po udarach, zostanie ona zapewniona w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu” – poinformował Megrez. 

Reklama